• ul. Emila Zegadłowicza 1 42-400 Zawiercie
  • 326-776-659
  • Poniedziałek - Piątek: 8:30-16:30

    Sobota: 9:00-12:00

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie Floty

Ubezpieczenie Floty

Ubezpieczenie floty samochodów to bardzo ciekawe rozwiązanie dla firm transportowych i nie tylko. Mogą z niego skorzystać tylko firmy, które posiadają własny park samochodowy.

Dlaczego lepiej jest zabezpieczyć flotę samochodów razem niż ubezpieczać każdy z nich osobno?

Chociażby dlatego, iż ubezpieczenie zbiorowe daje nam dużo lepsze warunki. Takie ubezpieczenie kierowane jest do firm, które posiadają przynajmniej kilka samochodów. Chociaż zdarzyć się może, że wymóg posiadanej ilości samochodów będzie liczony w dziesiątkach- wszystko zależeć będzie od Ubezpieczyciela. Zasadniczo jednak funkcjonuje zasada, która mówi, że im więcej samochodów zostanie objętych takim ubezpieczeniem, to oferta może być korzystniejsza. Oczywiście ubezpieczenie to zawiera w sobie zarówno OC, jak i AC. Może także zawierać NNW, assistance oraz zieloną kartę.

Jak oblicza się składki za ubezpieczenie floty pojazdów? 

Zasadniczo Towarzystwo Ubezpieczeniowe musi wziąć pod uwagę czynniki takiej jak na przykład liczba pojazdów, które chcemy ubezpieczyć. Pod uwagę musi także zostać wzięta ich wartość. Ważna jest także struktura wiekowa pojazdów oraz to, czy w skład floty wchodzą samochody osobowe, ciężarowe czy też na przykład ciągniki siodłowe. Inaczej będzie wyglądało ubezpieczenie floty samochodów składających się z tego samego rodzaju aut. Inaczej wyglądać będzie kwestia ubezpieczenia mieszanych pojazdów. Tak więc można stwierdzić, iż wysokość składki ubezpieczeniowej zależeć będzie od indywidualnej sytuacji osoby, która pragnie objąć tym ubezpieczeniem swoją flotę samochodów.

Ubezpieczenia floty pojazdów obejmują nie tylko ubezpieczenia samych aut, lecz oczywiście ubezpieczenie kierowców oraz pasażerów, którzy poruszać się będą tymi samochodami. W ramach takiego ubezpieczenia możemy liczyć przede wszystkim na naprawę pojazdu w miejscu zdarzenia, pokrycia kosztów holowania, zakwaterowania lub kosztów podróży do miejsca zamieszkania, zapewnienie pojazdu zastępczego, zapewnienie transportu medycznego i do placówki medycznej, a nawet- zwrot kosztów wizyty bliskiej osoby, którą wskaże osoba poszkodowana, w szpitalu, w którym znajduje się osoba ubezpieczona. 

Jak widać, ubezpieczenie to jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą ubezpieczyć większą liczbę samochodów.