• ul. Emila Zegadłowicza 1 42-400 Zawiercie
 • 326-776-659
 • Poniedziałek - Piątek: 8:30-16:30

  Sobota: 9:00-12:00

Ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży

Ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży

 

Czym jest ubezpieczenie podróżne?

Wybierasz się na wymarzony, zasłużony urlop. Wczasy wykupione, walizka spakowana, gotowy do drogi? To nie wystarczy! Przed wyjazdem pomyśl o swoim zdrowiu! Nie ryzykuj i wykup ubezpieczenie podróży, które może okazać się przydatne w nagłym przypadku. Nieważne czy jesteś w podeszłym wieku czy też dopiero wchodzisz w dorosłe życie. Spędzasz aktywny wypoczynek na nartach czy też wręcz przeciwnie – zamierzasz godzinami leżeć na słońcu. Gdziekolwiek wyjedziesz może dopaść Cię przeziębienie, ból zęba lub migrena. Warto pomyśleć co jeśli stanie się coś poważniejszego, np. zawał serca bądź tragiczny wypadek.

Na co dzień nie myślimy o tym. Oczywiste jest, że gdy stanie się coś złego bez problemu umawiamy się na wizytę lekarską bądź trafiamy do szpitala. Co prawda jedzenie szpitalne nie cieszy się najlepszą opinią, za to nie musimy ponosić kosztów podjętych procedur medycznych. Jest tak dzięki powszechnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu (także na czas podróży), które jest finansowane ze środków publicznych. Wyjeżdżając za granice wszelkie koszty związane ze świadczeniem opieki zdrowotnej pokrywamy z własnej kieszeni. 

Dlatego warto zawczasu pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu na wyjazd. To ryzyko opłacania pomocy medycznej przejmuje ubezpieczyciel o ile pomyślisz o polisie podróżnej. Ubezpieczenie podróżne w podróży, w tym także ubezpieczenie na wyjazd za granicę to kompleksowa ochrona podczas zaplanowanych wyjazdów. Pozwala nam na bezpieczne spędzanie wakacji, chroniąc nas w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach, które mogą wydarzyć się w czasie podróży. Bazą ubezpieczenia na wakacje podróżnego jest zorganizowanie i pokrycie kosztów leczenia w razie nagłego zachorowania oraz w następstwie nieszczęśliwego wypadku.

W ramach ryzyka „Koszty leczenia” możemy liczyć na:

 • leczenie szpitalne, stomatologiczne
 • konsultacje i wizyty lekarskie
 • specjalistyczne badania
 • zakup niezbędnych leków (zleconych przez lekarza)
 • transport medyczny, m.in. transport do szpitala, powrót do miejsca zamieszkania

Pamiętajmy, że wybierając się na wyjazd za granicę bez ważnego ubezpieczenia zdrowotnego, koszty leczenia, szpital do którego się zgłosimy, ma prawo odmówić nam wykonania usług.

Rescue Helicopter, Colours, Red, Yellow, Gaudy

Zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie podróżne na czas podróży to nie tylko koszty leczenia. W zależności od celu naszego wyjazdu oraz zaplanowanych atrakcji, możemy wykupić dodatkową ochronę, z której możemy skorzystać, m.in.:

 • Assistance - zorganizowanie wizyty członka rodziny(przebywającego w Polsce) do miejsca, w którym znajduje się ubezpieczony po wypadku/chorobie, zakwaterowanie na czas rekonwalescencji, pomoc tłumacza czy też pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem akcji ratowniczych w górach W Polsce koszty akcji prowadzonych przez GOPR pokrywa państwo. Jednak w ośrodkach narciarskich za granicą we Francji, Słowacji czy Szwajcarii koszty ratownictwa ponosi poszkodowany. Warto dodać, jak wysokie mogą być koszty akcji ratowniczej- koszt śmigłowca wezwanego do przetransportowania poszkodowanego z gór do najbliższego szpitala może kształtować się nawet na poziomie 1 000 - 2 000 euro za godzinę lotu. Do tego dochodzi jeszcze koszt akcji ratowniczej
 • ubezpieczenie wyjazdów zagranicznych od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – to rekompensata za doznany uszczerbek na zdrowiu np. utrata kończyny, złamanie ręki, śmierć.
 • Ubezpieczenie podróży zagranicznej Odpowiedzialności Cywilnej, dzięki któremu ubezpieczyciel pokryje szkody wyrządzone przez ubezpieczonego innym osobom. na przykład szkody na stoku narciarskim. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ubezpieczenie pokryje także straty wyrządzone przez dzieci lub zwierzęta ubezpieczonego, które pozostają pod jego opieką, np. stłuczony wazon w sklepie, podrapana tapeta w hotelu.
 • bagaż podróżny – to rozszerzenie ochrony nie dotyczy samej walizki, ale także tego co jest w środku – ubrania, przedmioty osobiste, biżuteria, sprzęt elektroniczny. Ubezpieczenie na wakacje zminimalizuje skutki kradzieży bądź zdarzeń losowych jak chociażby pożar czy wybuch. Warto porównywać oferty Ubezpieczycieli, ponieważ bagażem może być ten wózek dziecięcy lub instrument muzyczny. To rozszerzenie ubezpieczenia w podróży jest wspaniałym uzupełnieniem oferty AC – w ubezpieczeniu AC ubezpieczamy auto od kradzieży, ale nie obejmuje już bagażu, który jest w środku. Wykupienie opcji bagażu w ubezpieczeniu podróżnym pozwala nam zabezpieczyć nasze rzeczy znajdujące się w bagażniku samochodowym od utraty, zniszczenia i uszkodzenia
 • sprzęt sportowy - to opcja dla pasjonatów sportu, którzy obawiają się kradzieży lub uszkodzenia specjalistycznego sprzętu sportowego, który nie rzadko jest kosztowny. Sprzętem sportowym będą wszelkie akcesoria do uprawiania konkretnej dyscypliny np. kije golfowe, narty, rower, deska snowboardowa, rakiety tenisowe, sprzęt wspinaczkowy oraz do nurkowania. Co więcej ochrona obejmie również odzież i obuwie sportowe.
 • koszty odwołania uczestnictwa w imprezie – w sytuacji gdy ponieśliśmy wydatki na wyjazd – kupiliśmy bilety lotnicze, opłaciliśmy hotel, wpłacona zaliczka w biurze podróży, a z jakiegoś powodu nie możemy skorzystać z wycieczki, ubezpieczyciel zwróci nam, to co zapłaciliśmy. Powodem rezygnacji może być: nagła choroba/ „swoja” lub najbliższej rodziny, wypadek jw., śmierć członka rodziny, zdarzenie losowe w miejscu zamieszkania, Nie powinniśmy czekać z wykupieniem polisy do ostatniej chwili – wtedy nie będzie można skorzystać z tej opcji. Dobrym nawykiem jest wykupienie polisy w momencie, w którym wykupujemy wycieczkę bądź jesteśmy na etapie planowania samodzielnej wycieczki.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie polisy?

Poinformuj doradcę, co zamierzasz robić w trakcie podróży. Jest to o tyle ważne, że Ubezpieczyciel może odmówić udzielenia pomocą. Niektóre sytuacje wiążą się z podjęciem większego ryzyka wystąpienia szkody przez ubezpieczyciela – jeśli wybierasz się na narty hipotetycznie może dojść do niebezpiecznego zdarzenia o wiele bardziej niż gdy zwiedzasz.

Zawsze gdy:

 • zamierzasz wykonywać pracęWorking, Workers, Construction, Military, Person, Labor
 • planujesz uprawiać sport lub bierzesz udział w zawodach, konkursachCross Country Skiing, Cross-Country Ski, Winter, Snow
 • cierpisz na choroby przewlekłe np. astmę, alergie, cukrzyce, choroby sercaHospice, Care, Patient, Elderly, Old, Elder Care

Poinformuj nas o tym! Zadbamy, aby Twoje ubezpieczenie zdrowotne, czyli polisa zdrowotna na wyjazd za granicę chroniła Cię w każdej sytuacji, nawet wtedy gdy dojdzie do zaostrzenia lub powikłania choroby przewlekłej.

Ubezpieczenie a EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego należy się każdemu Polakowi ubezpieczonemu w ramach NFZ, który wyjeżdża w celu turystycznym lub w celu nauki do innego niż Polska kraju członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Posiadacz karty EKUZ może korzystać z takiej samej pomocy lekarskiej, co obywatele kraju, do którego wyjeżdżamy. Czy zatem polisa jest zbędnym zakupem? Zdecydowanie nie!

Powodów jest wiele

 • to polisa zapewni Tobie pokrycie 100% kosztów leczenia
 • dzięki ubezpieczeniu zdrowotnemu na wyjazd za granicę, nie płacisz za przeprowadzone procedury medyczne z własnej kieszeni, nie musisz czekać na refundacje kosztów z EKUZ
 • objęcie ochroną na wszystkich kontynentach
 • nie pokrywasz kosztów transportu, w tym także transportu zwłok do Polski
 • oprócz publicznej służby zdrowia korzystasz z prywatnych przychodni, szpitali
 • objęcie ochroną skutków zdarzeń spowodowanych uprawianiem sportu lub związanych z wykonywaniem pracy
 • polisa jest dopasowana do twoich potrzeb – oprócz kosztów leczenia pomyśleliśmy również o innych zdarzeniach ubezpieczeniowych: potrącenie obcej osoby na nartach, rekompensata za nieszczęśliwe wypadki, ubezpieczenie bagażu, zwrot poniesionych kosztów wycieczki, gdy rezygnujesz z wyjazdu. Tego wszystkiego i wiele innych nie zapewni Tobie karta EKUZ. Pomoc medyczna jest fragmentaryczna, a w wielu krajach trzeba ponosić część kosztów procedur medycznych.

Warto przytoczyć głośną sprawę z zeszłego roku Polaka, który wybrał się do Meksyku. Pokazuje jakie są koszty leczenia za granicą i do jakich problemów dochodzi, gdy nie mamy ubezpieczenia

Rezygnacja z wyjazdu

Zaplanowałeś wakacje? Nie chcesz by coś pokrzyżowało Ci plany? Nasze ubezpieczenie gwarantuje Ci zwrot poniesionych kosztów w razie koniecznej rezygnacji z wyjazdu.
Handbag, Purse, Bag, Country Lane, Landscape, Nature
Nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć. Zdarzają się sytuacje w życiu, które są w stanie zniszczyć nasze plany urlopowe. Dla wszystkich, którzy lubią planować, ale widzą, że nie da się zapanować nad wszystkim, przygotowano specjalne ubezpieczenie – Rezygnacja z wyjazdu, dzięki któremu ochronisz się przed poniesieniem kosztów noclegów, czy biletu lotniczego w razie odwołania przez Ciebie – z przyczyn losowych – udziału w zagranicznej imprezie turystycznej.